Światowy Dzień Tenisa Stołowego

 

 

 

 

 

 

 

W 2015 r. dzień 6 kwietnia został ogłoszony Światowym Dniem Tenisa Stołowego. Władze ITTF (Międzynarodowej Federacji Tenisa Stołowego) wyrażają przekonanie, że World Table Tennis Day przyczyni się do popularyzacji tej pięknej dyscypliny sportu w możliwie jak największej liczbie zakątków naszego globu. Pomóc w tym mają organizowane wydarzenia związane z tenisem stołowym, zaplanowane właśnie na dzień 6 kwietnia.

Dzień ten nie został wybrany przypadkowo. Od dwóch lat data ta stanowi Międzynarodowy Dzień Sportu dla Rozwoju i Pokoju, którego wspólnymi inicjatorami były Międzynarodowy Komitet Olimpijski i Organizacja Narodów Zjednoczonych.

World Table Tennis For All Day, to doskonały sposób na pokazanie całemu światu, że tenis stołowy to fantastyczna dyscyplina sportu dla wszystkich. Bez względu na wiek, płeć, kolor skóry lub wyznanie- każdy może chwycić w rękę piłeczkę, rakietkę i bawić się przy pingpongowym stole. Światowy Dzień Tenisa Stołowego to przede wszystkim szansa na zachęcenie do gry tych, którzy do tej pory nie spróbowali swoich sił przy stole.

Na całym świecie organizowanych jest tego dnia wiele turniejów i gier pokazowych. Bawmy się wspólnie bo tenis stołowy to najlepszy sport dla każdego! Więcej informacji na oficjalnej stronie www.tt4all.com

Od 2017 r. w szkole organizowane są tego dnia rozgrywki w tenisa stołowego dla uczniów i nauczycieli oraz Wielki Test Wiedzy o Tenisie Stołowym.

Koordynator: Michał Skowroński

Wielki Test Wiedzy o Tenisie Stołowym- informacje czytaj–>>
WTTD 2017 czytaj–>>
Wielkie wyróżnienie dla naszego Eventu WTTD 2017 czytaj–>>
Raport WTTD 2017 czytaj–>>
Nagroda za Event WTTD 2017 już w szkole. czytaj–>>